Sieťotlač

Sieťotlač je najobľúbenejšou metódou potlače na textil, ale zároveň patrí aj medzi najnáročnejšie techniky kedy tlačený grafický návrh musí byť upravený tak, aby mohol byť nanesený na sito, cez ktoré bude následne farba aplikovaná na textil. Každá farba v grafickom návrhu musí mať svoje sito a to je jeden dôvodov prečo je sieťotlač rentabilná len pri objednávkach vo väčších počtoch.

img

Hlavé výhody sieťotlače

-potláčať je možné na viacero druhov materiálov ako je papier, textil, kov, sklo, koža alebo drevo
-najväčšou výhodou je odolnosť, ktorá je naozaj oproti iným metódam bezkonkurenčná a preto je textil možná prať aj pri vyšších stupňoch bez toho aby farba stratila svoj odtieň
-ďalšou výhodou je farebnosť potlače, ktorá nemá žiadne limity a teda dokážeme namiešať farbu presne podľa vašich predstáv
-cena pri väčšom odbere klesá, čo je výhodné najmä pri potlači pre vlastnú značku textilu alebo firemné alebo reklamné oblečenie

img

Niečo z historie

Sieťotlač bola vynájdená na ďalekom východe. Technológia spracovania bola vyvinutá v roku 1929 v USA, odkiaľ ju po 2. svetovej vojne prevzala aj Európa. Do Československa ako prvý priniesol túto techniku priamo z USA Tomáš Baťa. Najskôr sa používala predovšetkým na úžitkovú grafiku a v priemysle. Neskôr túto techniku začali využívať predstavitelia Pop Artu. Medzi najznámejších predstaviteľov patrí Andy Warhol. jeho obrázky Marilyn Monroe videl snáď každý.

img

Čo ponúkame?

Všetky služby sieťotlače realizujeme vo vlastnej réžií, od prípravy až po finálne spracovanie a doručenie tovaru.

img

U nás si môžete vybrať zo širokej ponuky textilu od pracovných a športových odevov, či oblečenia na bežné nosenie od našich dodávateľov za skvelé ceny. V ponuke okrem textilu máme aj veľa rôznych doplnkov a tašiek. Sieťotlačou vám potlačíme nie len textil, ale i drevo , plast, kov, koženku, či kartónové krabice ktoré vieme vyrobiť v požadovaných veľkostiach.

img

Vašu grafiku spracujeme a pripravíme do požadovaných formátov pre sieťotlač. Naši grafici pripravia návrh loga podľa vašich požiadaviek.

img

Následne všetky návrhy pripravíme a vyrobíme šablónu až do rozmerov A3+ ( 32,9 x 48,3cm ). V jednom návrhu vám potlačíme 6 rôznych farieb.

img

Samotná potlač je už len výsledok dôslednej prípravy a šikovných rúk našich pracovníkov. Potlač vám zabezpečíme v stovkách kusov.

img

Potlačené veci starostlivo zabalíme a odošleme kuriérskou spoločnosťou priamo k vám.

img